منیژه

از هر دری سخنی از هر جایی مطلبی

سوراخ کردن گوش

امروزه سوراخ کردن بدن تقريبادر هر بخشی از بدن انجام می شود . سوراخ کردن لاله های گوش در مردان و زنان متداول بوده و طبق برآوردهای انجام شده حدود 80 در صد از زنان امريکايی گوش های سوراخ شده دارند و تعداد افرادی نيز که به غضروف گوش هايشان حلقه یا گل ميخ می آويزند رو به افزايش است.حلقه های ابرو مثل پل ٬ پدیده ی مدرنی به نظر می رسد . در مورد حلقه های پل بینی ٬ دیسک مورد نظر را زیر پوست بالای استخوان بینی قرار می دهند. درحال حاضر هم سوراخ کردن تیغه ی بینی و هم بال بینی انجام میشود ٬که آخری متداول تراست.
به دلیل آ ن که بیشتر عروق خونی زبان در حوالی خط وسط ودر امتداد لجام زبان قرار دارند٬ سوراخ کردن زبان معمولا"در خط وسط انجام می شود .
زنگوله ی زبان شامل قطعه ای از جنس طلا یا استیل ضد زنگ به طول نیم تا یک اینچ وبه شماره ۱۰و۲۰ است که در یک انتهای آن دیسکی قرار داده میشود ودر انتهای دیگر گلوله یی از طلا یا استیل ضد زنگ که روی زبان قرار می گیرد٬متصل میشود.به اعتقاد برخی استفاده کنندگان هنگامی که این وسیله در جلوی زبان قرار گیرد٬باعث بهبود رابطه ی جنسی دهانی میشود .اما ازآنجا که قرار داشتن آن در این موقعیت با تکلم مداخله  می کند٬معمولا در قسمت عقب تر کار گذاشته میشود.
سوراخ کردن امروزی لب ها شامل قراردادن حلقه هایی در مرکز لب تحتانی درحدود ۵تا ۱۰ میلی متر زیر حاشیه ورمیلیون لب است.البته ممکن است به تقلید از cindy crawfrd در گوشه لب فوقانی نیز کار گذاشته شود.
سوراخ کردن امروزی ناف ممکن است از افراد نظیر madonna یا janet jakson و سایر ستاره های پاپ که پیشرو در قرار دادن ناف برهنه در معرض دید عموم هستند ٬ منشاء گرفته باشد .در هر حال سوراخ کردن ناف در افرادی که دارای ناف های فرورفته هستند٬نتایج بهتری نسبت به نافهای بر جسته خواهد داشت .

عوارض سوراخ کردن :

۱. حساسیت :در موارد حساسیت باید از طلا ی زرد ٬یا سفید ۱۴ عیار یا تیتانیوم و یا از استیل مقاوم در مقابل زنگ زدگی استفاده نمود.
۲.عفونت :که با قرمزی ٬بزرگی غدد لنفاوی و گاهی لنفانژیت موضعی مشخص می شود . از دیگر عوارض در صورت رعایت نکردن استریلیزاسیون ابتلا به ایدز ٬اندوکاردیت(التهاب عفونی قلب)و ...
۳. جوشگاه
۴. کلویید
۵.عوارض مربوط به جاهای بخصوص مثل ناحیه تناسلی از حساسیت تا عفونت و تخریب کلیتوریس و گلانز تا ...


 

 

+ نوشته شده در  ۸۹/۰۸/۰۲ساعت 10:54  توسط  منیژه   |